Що таке кривошия і як її лікувати?

Кривошия – захворювання, викликане змінами в м’яких тканинах, шийному відділі хребта і нервах шиї. Кривошия може бути, як набутою, так і вродженою. Основний прояв захворювання – нахилене положення голови з поворотом її в протилежну сторону. Найпоширенішою причиною набутої кривошиї є деформація шийних хребців, викликана остеохондрозом хребта.

Як виникає кривошия?

З віком в тканинах хребта починають відбуватися дегенеративні зміни, що призводить до остеохондрозу. Малорухливий спосіб життя, зайва вага, сидяча робота, а також відсутність регулярного фізичного навантаження сучасної людини виступають додатковими негативними чинниками, що збільшують процес.

Ураження міжхребцевих дисків можуть привести до стискання корінців спинномозкових нервів і кровоносних судин, що викликає погіршення кровопостачання і відчуття болю. При шийному остеохондрозі від нестачі кровопостачання страждає і головний мозок. Біль, частіше за все, локалізуються в області потилиці, лоба і плеча. Можлива іррадіація болю в лопатку і міжлопаткову область. На тлі шийного остеохондрозу може виникнути стан гострої кривошиї.

Симптоми кривошиї, частіше за все, виникають вранці після сну. Відмінна ознака кривошиї – невеликий нахил голови. При цьому спостерігається напруженість м’язів і болісні відчуття при розгинанні шиї, обмеження її рухливості. Цей стан може тривати від кількох днів до кількох тижнів.

Лікування кривошиї

При виникненні симптомів кривошиї необхідно терміново звернутися за медичною допомогою, так як зміни в шийному відділі хребта можуть привести до серйозних ускладнень, таких, як розвиток сколіотичної постави і порушення мозкового кровообігу. Симптоми захворювань хребта часто схожі, тому необхідно правильно оцінити стан хворого і встановити точний діагноз. А це може зробити тільки кваліфікований фахівець.

До комплексного лікування кривошиї включають застосування лікарських засобів, фізіотерапію, а також лікувальну гімнастику, спрямовану на розслаблення і зміцнення м’язів шиї.

Для полегшення болю при кривошиї, як правило, використовують нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування. Нестероїдним протизапальним препаратом для місцевого застосування є крем Аертал®.Крем Аертал® – лікарський засіб з доведеною клінічною ефективністю, який добре переноситься та має знеболюючу, протизапальну та протинабрякову властивості. Діюча речовина крему – ацеклофенак, знаходиться в мікронізованій формі, що дозволяє йому ефективніше усувати біль. Крем Аертал® потрібно наносити на уражене місце легкими масажними рухами три рази в день.

Пов`язані статті

ДЕ КУПИТИ Аертал

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина, 2023