Що таке радикуліт і як його лікувати?

Радикуліт або радикулопатія – запалення і/або утиск корінців спинномозкових нервів. Поширена думка, що будь-який біль в спині – це радикуліт. Однак це не так, радикуліт – причина всього 10-15% випадків болю в спині. Залежно від місця локалізації процесу виділяють шийний, грудний, поперековий і попереково-крижовий радикуліти.

Симптоми радикуліту

Симптоми радикуліту в сукупності називаються корінцевим синдромом. Для корінцевого синдрому характерні:

  • біль різного характеру і інтенсивності, «простріли»;
  • м’язова слабкість;
  • зниження або втрата чутливості, відчуття оніміння.

Локалізація болю, його гострота та іррадіація (так звані «простріли»), залежать від того, корінці яких нервів і в якому відділі хребта запалені. Важливо зазначити, що найчастіше уражаються шийний і поперековий відділи, бо на них припадає максимальне навантаження.

При шийному радикуліті біль локалізується в ділянці шиї і плеча, можлива іррадіація в руку, часто виникає головний біль, запаморочення, дискомфорт у плечах і потилиці. Для поперекового радикуліту характерний біль у попереку, що посилюється при ходінні, неможливість нахилитися або розігнутися. Біль може віддавати в стегно, сідниці або ноги. Але, незалежно від локалізації, біль завжди гострий і раптовий, посилюється при підйомі випрямленої ноги лежачи, нахилах голови вперед, кашлю або чханні.

Причини і наслідки радикуліту

Найчастіша причина радикуліту – вікові дегенеративно-дистрофічні зміни хребта, особливо остеохондроз. Крім цього, до радикуліту можуть призвести травми, деформації та грижі міжхребцевих дисків. Такі фактори, як переохолодження та інтенсивні фізичні навантаження, особливо після тривалої перерви, можуть провокувати напади радикуліту. Тому поперековий радикуліт називають «хворобою дачників».

При відсутності правильного і своєчасного лікування радикуліт може призвести до серйозних ускладнень. Прикладом таких ускладнень можуть бути зміни рухових і чутливих функцій в ділянці ураження. Тому, при перших симптомах радикуліту необхідно негайно звернутися до лікаря.

Лікування радикуліту

Лікування радикуліту в гострому періоді спрямовано на усунення болю і полегшення стану хворого. Рекомендовані загальний спокій і постільний режим. Для лікування больового синдрому застосовуються різні знеболюючі і протизапальні лікарські засоби. Місцево застосовують нестероїдні протизапальні препарати.

Нестероїдним протизапальним препаратом для місцевого застосування є крем Аертал®. Крем Аертал® – лікарський засіб з доведеною клінічною ефективністю, який добре переноситься та має знеболюючу, протизапальну та протинабрякову властивості. Діюча речовина крему – ацеклофенак, знаходиться в мікронізованій формі, що дозволяє йому ефективніше полегшувати симптоми запалення, зменшувати набряк і еритему, усувати больовий синдром. Крем Аертал® потрібно наносити на уражене місце легкими масажними рухами три рази в день.

Пов`язані статті

ДЕ КУПИТИ Аертал

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина, 2023