Розтяг зв’язок: причини, перша допомога та реабілітація

Причини розтягу зв’язок

Існує думка, що розтяг зв’язок,  це характерна спортивна травма. Так, як саме під час занять спортом людина стикається з надмірними фізичними навантаженнями, що перевищують можливості зв’язок та м’язів. Однак нерідко розтяг трапляється і в побуті. Наприклад, невдалий стрибок, високі і нестійкі підбори і ін. Найчастіше трапляється  розтяг зв’язок тих суглобів, на які припадають найбільші навантаження: променезап’ясткового, гомілковостопного та колінного.

Зв’язки – це щільні еластичні утворення зі сполучної тканини, які утримують частини суглоба, обмежуючи його рухливість. Зазвичай розтяг виникає при різких рухах в суглобі, що перевищують його нормальну амплітуду. Розтяг зв’язок часто тягне за собою їх розрив. При незначному розтягу відбувається розрив зв’язки на рівні окремих колагенових волокон, тобто на мікроскопічному рівні, а при сильному розтягу – розрив всієї зв’язки.

Симптоми розтягу зв’язок

Основні симптоми, це біль і обмеження руху в суглобі. Практично відразу в місці розтягу виникає набряк, а через кілька годин – гематома. При повному розриві зв’язок суглоб вивертається під неприроднім кутом.

Лікування розтягнення зв’язок

При розтягуванні зв’язок, необхідно:

  • забезпечити ушкодженому суглобу нерухомість і спокій;
  • прикласти до ушкодженого суглобу лід або зробити холодний компрес (цю процедуру потрібно повторювати 3-4 рази в день);
  • накласти тугу фіксуючу пов’язку для стабілізації суглоба;
  • зайняти таке положення, щоб ушкоджений суглоб перебував вище голови, це поліпшить відтік крові і зменшить набряк.

До комплексного лікування розтягу зв’язок, як правило, включають нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування.Нестероїдним протизапальним препаратом для місцевого застосування є крем Аертал®. Крем Аертал® – лікарський засіб з доведеною клінічною ефективністю, який добре переноситься та має знеболюючу, протизапальну та протинабрякову властивості. Діюча речовина крему – ацеклофенак, знаходиться в мікронізованій формі, що дозволяє йому ефективніше усувати больовий синдром і зменшувати набряк. Крем Аертал® потрібно наносити на уражене місце легкими масажними рухами три рази в день.

Пов`язані статті

ДЕ КУПИТИ Аертал

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина, 2023