Періартрит: особливості, симптоми, лікування

Периартрит

Періартрит – це захворювання, що супроводжується запальним процесом у навколосуглобових тканинах: капсулі, зв’язках, сухожиллях та м’язах.

Причини розвитку патології

Причинами періартриту можуть бути травми суглобів, переохолодження, надмірні навантаження, що припадають на один і той же суглоб. Це часто буває при заняттях спортом, або через особливості професії. Найчастіше вражаються плечовий, ліктьовий суглоби та зап’ястя. Запалення навколосуглобових тканин плечового суглоба називається плечолопатковим періартритом. Він призводить до значного обмеження руху в плечі.

Розвитку періартриту сприяють вікові зміни тканин суглобів, порушення обміну речовин, надлишкова маса тіла та інші фактори.

Постійне травмування навколосуглобових структур і відсутність правильного лікування з часом може призвести до поширення запалення і переходу періартриту в хронічну форму.

Прояви періартриту

Основний симптом – це больові відчуття, що з’являються в суглобі протягом декількох днів після травми, фізичного навантаження тощо. Біль спочатку слабкий, але з часом може стати більш гострим та інтенсивним, особливо при русі або стисканні, поширюється за межі суглоба. Наприклад, при плечолопатковому періартриті біль іррадіює в руку та шию, а при колінному – в стегно.

Також періартрит часто супроводжується почервонінням і набряком в області суглоба.

Лікування періартриту

При виникненні згаданих симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря. Адже клінічні картини запальних захворювань суглобів подібні, й лише кваліфікований фахівець може провести диференційну діагностику, встановити вірний діагноз та призначити відповідне лікування.

Лікування періартриту тривале, воно включає в себе обмеження руху, зменшення навантажень на уражений суглоб, застосування фізіопроцедур, місцевих протизапальних препаратів.

Добре зарекомендував себе в лікуванні даної патології крем Аертал®. Це оригінальний європейський протизапальний препарат, який містить діючу речовину ацеклофенак. При доведеній клінічній ефективності крем Аертал® гарно переноситься. Для зменшення симптомів крем Аертал® необхідно наносити м’якими масажними рухами на болючу ділянку три рази на день.

Пов`язані статті

ДЕ КУПИТИ Аертал

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина, 2023