Остеохондроз: причини, симптоми і лікування

Остеохондроз: причини, симптоми і лікування

Що таке остеохондроз?

Остеохондроз – це хронічне захворювання хребта, яке проявляється комплексом дегенеративно-дистрофічних змін у суглобових хрящах, найчастіше – в міжхребцевих дисках. Залежно від локалізації, виділяють шийний, грудний і поперековий остеохондроз.

До основних факторів, які можуть спричинити розвиток остеохондрозу, належать:

  • вікові зміни;
  • спадковість;
  • сидячий спосіб життя;
  • недостатні чи надмірні фізичні навантаження;
  • плоскостопість;
  • зайва вага та ін.

З віком дегенеративні зміни в міжхребцевих дисках можуть призвести до порушення амортизаційної функції хребта і стискання корінців спинномозкових нервів. Це може спричинити цілу низку захворювань і появу різних симптомів. Найбільш ранній та, як правило, найчастіший симптом остеохондрозу – постійний біль різної локалізації. Займатися самолікуванням остеохондрозу не варто. При появі перших симптомів необхідно звернутися до лікаря.

Симптоми остеохондрозу

Локалізація остеохондрозу буває різною. Захворювання, як правило, супроводжується больовими відчуттями. Біль виникає при рухах, змінах пози, посилюється при нахилах корпусу і зникає у спокої. При прогресуванні захворювання з’являються ранкова скутість, іррадіація болю в шию, голову та кінцівки. Можливі судоми й оніміння, втрата чутливості, порушення роботи органів таза.

Лікування остеохондрозу

У першу чергу, лікування остеохондрозу спрямоване на зменшення навантаження на хребет і усунення болю. Тому, при загостренні захворювання, коли біль особливо сильний, призначають повний спокій і постільний режим. Після цього, під наглядом лікаря, застосовують лікувальну гімнастику і масаж. Для профілактики загострень рекомендують виконувати спеціальні вправи для зміцнення м’язового корсету.

До комплексного лікування остеохондрозу для зменшення больового синдрому, як правило, включають нестероїдні протизапальні засоби місцевого застосування. Таким засобом є Аертал® Крем.

Аертал® Крем – це оригінальний європейський протизапальний препарат, який має доведену клінічну ефективність та добре переноситься. Діюча речовина крему, ацеклофенак, перебуває в мікронізованій формі, що дозволяє йому ефективно зменшувати набряк та усувати біль. Аертал® Крем потрібно наносити на уражене місце легкими масажними рухами тричі на день. Смужка крему має бути довжиною 5-7 см. Курс лікування може становити 2 тижні.

Аертал® Крем – надійний партнер на шляху до хорошої фізичної форми!

Пов`язані статті

ДЕ КУПИТИ Аертал

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина, 2024