Остеохондроз: причини, симптоми і лікування

Що таке остеохондроз?

Остеохондроз – це хронічне захворювання хребта, яке проявляється комплексом дегенеративно-дистрофічних змін в суглобових хрящах, найчастіше в міжхребцевих дисках. Залежно від локалізації виділяють шийний, грудний і поперековий остеохондроз.

До основних факторів, які можуть привести до розвитку остеохондрозу відносять:

  • вікові зміни;
  • спадковість;
  • сидячий спосіб життя;
  • недостатні і надмірні фізичні навантаження;
  • плоскостопість;
  • зайву вагу і ін.

З віком дегенеративні зміни в міжхребцевих дисках можуть призвести до порушення амортизаційної функції хребта і стискання корінців спинномозкових нервів. Це може викликати цілий ряд захворювань і появу різних симптомів. Найбільш ранній і частий симптом остеохондрозу – постійний біль різної локалізації. Займатися самолікуванням остеохондрозу не слід. При появі перших симптомів необхідно звернутися до лікаря.

Симптоми остеохондрозу

Локалізація остеохондрозу буває різною. Захворювання, як правило, супроводжується больовими відчуттями. Біль виникає при русі, зміні пози, посилюється при нахилі корпусу і проходить у спокої. При прогресуванні захворювання з’являються ранкова скутість, іррадіація болю в шию, голову, кінцівки. Можливі судоми і оніміння, втрата чутливості, порушення роботи тазових органів.

Лікування остеохондрозу

В першу чергу лікування остеохондрозу направлено на зменшення навантаження на хребет і усунення болю. Тому, при загостренні захворювання, коли біль особливо сильний, пацієнтам призначають повний спокій і постільний режим. Після цього, під наглядом лікаря, застосовують лікувальну гімнастику і масаж. Для профілактики загострень рекомендують виконувати спеціальні вправи для зміцнення м’язового корсету.

До комплексного лікування остеохондрозу для зменшення больового синдрому, як правило, включають нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування. Нестероїдним протизапальним препаратом для місцевого застосування є крем Аертал®.Крем Аертал® – лікарський засіб з доведеною клінічною ефективністю, який добре переноситься та має знеболюючу, протизапальну та протинабрякову властивості. Діюча речовина крему – ацеклофенак, знаходиться в мікронізованій формі, що дозволяє йому ефективніше зменшувати набряк і усувати біль. Крем Аертал® потрібно наносити на уражене місце легкими масажними рухами три рази в день.

Пов`язані статті

ДЕ КУПИТИ Аертал

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина, 2023