Біль у спині: причини, лікування і профілактика

Больові відчуття в спині – дуже поширена проблема. За даними статистики, болями в спині страждає до 80% населення земної кулі. Приблизно у 30% з них біль в спині виникає періодично, інші мали протягом життя хоча б один подібний епізод. Найчастіше на біль в спині скаржаться люди середнього та похилого віку, але з її проявами можна зіткнутися в будь-якому віці. Біль у спині може бути дуже інтенсивним і спричиняти сильний дискомфорт. При цьому люди часто не звертаються за медичною допомогою, вважаючи за краще лікуватися самостійно, використовуючи народні методи або призначаючи собі лікарські засоби.

Причини болю в спині

Залежно від причин виникнення, болі в спині поділяють на специфічні і неспецифічні. Специфічні болі можуть бути обумовлені грижами міжхребцевих дисків, звуженнями спинномозкового каналу, інфекціями, переломами, аутоімунними захворюваннями, новоутвореннями, захворюваннями внутрішніх органів і ін. Неспецифічні болі найчастіше пов’язані з впливом великих навантажень на м’язи, зв’язки, міжхребцеві диски при важкій фізичній роботі, особливо в незручному вимушеному положенні тіла, статичному навантаженні на хребет, вібрації, монотонній фізичній праці, роботі в несприятливих метеорологічних умовах та ін.

Біль у спині буває гострим і хронічним. Гострий біль має спонтанний початок, чітку локалізацію і коротку тривалість (кілька годин або днів). Хронічний біль триває довго (кілька місяців) або повторюється регулярно, призводить до погіршення фізичного стану, різкого збільшення або зниження ваги, розвитку тривоги і депресії. Як правило, хронічний біль – результат несвоєчасного або неефективного лікування гострого больового синдрому.

При виникненні болю в спині необхідно якомога швидше звернутися за медичною допомогою. Лікар визначить причину болю і призначить правильне лікування. Це допоможе уникнути переходу захворювання в хронічну форму.

Як полегшити больовий синдром

До комплексного лікування болю в спині, як правило, включають нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування. Нестероїдним протизапальним препаратом для місцевого застосування є крем Аертал®. Крем Аертал® – лікарський засіб з доведеною клінічною ефективністю, який добре переноситься та має знеболюючу, протизапальну та протинабрякову властивості. Діюча речовина крему – ацеклофенак, знаходиться в мікронізованій формі, що дозволяє йому ефективніше зменшувати набряк і усувати біль. Крем Аертал® потрібно наносити на уражене місце легкими масажними рухами три рази в день.

Пов`язані статті

ДЕ КУПИТИ Аертал

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина, 2023