Біль у спині: причини, лікування і профілактика

Больові відчуття у спині – дуже поширена проблема. За даними досліджень, від болю в спині страждає до 80% населення земної кулі (30% – від періодичного). Найчастіше на біль у спині скаржаться люди середнього та похилого віку, але з його проявами можна зіткнутися у будь-якому віці. Біль у спині може бути дуже інтенсивним і спричиняти великий дискомфорт. При цьому люди часто не звертаються за медичною допомогою, надаючи перевагу самолікуванню за допомогою народних або інших неперевірених методів.

Причини болю в спині

Залежно від причини виникнення, біль у спині поділяють на специфічний та неспецифічний. Специфічний біль може бути обумовлений грижами міжхребцевих дисків, звуженням спинномозкового каналу, інфекціями, переломами, аутоімунними захворюваннями, новоутвореннями, захворюваннями внутрішніх органів та ін. Неспецифічний біль найчастіше пов’язаний із впливом великих навантажень на м’язи, зв’язки, міжхребцеві диски при важкій фізичній роботі, особливо в незручному, вимушеному положенні тіла, статичному навантаженні на хребет, при вібраціях, монотонній фізичній праці, роботі в несприятливих метеорологічних умовах та ін.

Біль у спині буває гострим і хронічним. Гострий біль має спонтанний початок, чітку локалізацію і коротку тривалість (кілька годин або днів). Хронічний біль триває довго (кілька місяців) або повторюється регулярно, призводить до погіршення фізичного стану, різкого збільшення або зменшення ваги, розвитку тривоги і депресії. Як правило, хронічний біль – наслідок несвоєчасного або неефективного лікування гострого больового синдрому.

При виникненні болю в спині необхідно якомога швидше звернутися за медичною допомогою. Лікар визначить причину болю і призначить правильне лікування. Це допоможе уникнути переходу захворювання у хронічну форму.

Як полегшити больовий синдром

До комплексного лікування болю в спині, як правило, включають нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування. Таким препаратом є Аертал® Крем. Аертал® Крем – лікарський засіб з доведеною клінічною ефективністю, який добре переноситься та має знеболюючу, протизапальну та протинабрякову дію. Він не містить місцевих подразнюючих компонентів на кшталт ментолу, камфори, отрути змій чи інших біологічних компонентів. Завдяки кремовій основі, молекула діючої речовини швидше проникає через шкіру та досягає місця запалення. Діюча речовина крему, ацеклофенак, перебуває в мікронізованій формі, що дозволяє йому швидко проникати в осередок запалення, і таким чином зменшувати набряк та усувати біль. Аертал® Крем потрібно наносити на уражену ділянку легкими масажними рухами тричі на день. Смужка крему має бути довжиною 5-7 см. Курс лікування може становити 2 тижні.

Відчуйте легкість рухів та здоров’я завдяки Аертал® Крему!

Пов`язані статті

ДЕ КУПИТИ Аертал

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина, 2024